המדריך לאחסון אתרים

 

 

מדריך זה מאגד את חברות אחסון האתרים המומלצות ביותר בארץ ובחו"ל, בכדי לתת לכם תמונה כוללת וברורה על שירותי אחסון אתרים דרך חברות אלה שהן מהמובילות בשוק.

אחסון אתרים הינו עסק גדול מאד ברחבי העולם, והתחרות בין החברות רבה. חברות רבות מספקות שירותי אחסון אתרים מצוינים, וחלקן פחות...

כשאתם בוחרים שרותי אחסון אתרים, כדאי שתהיה לכם הבנה בסיסית בנושא.

 

המדריך המקיף להשוואת חברות אחסון אתרים בארץ.אחסון אתרים

מדריך מקיף להשוואת חברות אחסון אתרים בחו"ל + איך לקבל הנחות ברישום.

  מדריכים מפורטים בעברית ל iPage, Bluehost, Hostgator, Godaddy ועוד...

המדריך למתלבט - היכן יותר כדאי לאחסן את האתר?

 

אחסון אתרים מה זה?

אחסון אתרים הוא שרות שמאפשר לאתר שלכם להיות נגיש לכולם.

באופן כללי, רוב האתרים נבנים בכדי להיראות על ידי כל מי שנמצא באינטרנט, בכל זמן.

כדי שהאתר שלכם יהיה נגיש לקהילת האינטרנט, הקבצים של האתר צריכים להיות מאוחסנים במחשב אחסון או שרת אחסון.

שרת אחסון הוא מחשב חזק, שיכול לתת מענה לכל הצרכים של האתר שלכם ושל מאות אתרים המאוחסנים איתו. שרת אחסון צריך להיות מחובר לאינטרנט כל היום וכל הלילה, כדי להיות נגיש למשתמשים כל הזמן.
אתר שמספק שירותי אחסון הוא חברת אחסון אתרים אשר 'משכירה' מקום בשרת אחסון כזה לבעלי אתרים כמוכם. היא בעצם מספקת לאינטרנט גישה לאתר שלכם כל הזמן, כדי שמבקרים יוכלו להיכנס אליו בקלות תמיד.

 

אחסון-אתרים-www

 

חברות לאחסון אתרים פיתחו מודל מוזל שבו הן יכולות לחלק אזורים בשרת שמחובר לנקודה מרכזית המחוברת למעבר נתונים מהיר באינטרנט, ולהשכיר את החלל הזה כשהן מחלקות את העלות להרבה אנשים, שכולם חולקים יחד את השרת, ומקושרים לעמוד התווך של האינטרנט.

מרגע שנרשמתם לשירות, ניתן לכם קוד גישה שמהווה מפתח לחלל הווירטואלי שלכם. המפתח או ההתחברות בצורת סיסמא, מאפשר לכם קישור עם שרת אתר האחסון דרכו תוכלו להעלות אליו את האתר שלכם, כך שהוא יהיה נגיש באינטרנט.

שטח אחסון לאתר -

 

כפי שאתם רוכשים דיסק נייד (דיסק און קי) או דיסק קשיח חיצוני אשר גודלו נמדד במגה בייטים או בג'יגה בייטים אשר מציין את כמות הנתונים שניתן להכניס אליו. כך גם באחסון אתר, ישנה הקצאה של שטח אחסון המתבטאת בד"כ בעלות גבוהה יותר ככל ששטח האחסון המוקצה לחבילה גדל.

המלצה - רוב בעלי האתרים מחזיקים אתר קטן, סביר להניח שגם לכם יהיה כזה בהתחלה. לכן שטח אחסון גדול אל לו להיות גורם בעל השפעה בהחלטתכם בבחירת חברת אחסון אתרים.

תעבורת נתונים המוקצאת לאתר -

 

מושפעת בעיקר מכמות המבקרים באתר שלכם ומאופי האתר. ככל שיותר אנשים מורידים קבצים (סרטים, תמונות וכו) וניגשים למידע באתר שלכם, כך יותר נתונים מועברים מהאתר לרשת.

המידע המועבר מהאתר למבקרים באתר נמדד גם במגה בייתים או בג'יגה בייתים (ג'יגה בייט שווה לאלף מגה בייט בערך).

עומס בקווים יכול להקשות או למנוע מגולשים להגיע לאתרכם, לכן חשוב לבחור בחברה המקושרת לשדרת האינטרנט המרכזית שהיא קו מעבר ראשי ומהיר לכלל נתוני אתרי האינטרנט בכל מדינה.

המלצה: אנו נוטים להעדיף רכישת חבילת אחסון מחברה זולה המספקת שטח אחסון גבוה ותעבורת נתונים רבה בהשוואה לחברה המספקת חבילת אחסון עם נתוני אחסון נמוכים יותר ובעלות יותר גבוהה.
דעו לכם, בעסקי אחסון האתרים אל תסתמכו רק על נתוני האחסון... לפני שמחליטים לרכוש חבילת אחסון מחברה, חשוב יותר לבדוק דברים נוספים עליה כמוניטין, אמינות, שקיפות וזמינות התמיכה הטכנית.

נגישות האתר -

 

כלקוחות של חברת אחסון אתרים, אנו מצפים מהאתר שלנו להיות זמין סביב השעון, 365 ימים בשנה.
נגישות זו היא אתגר הגדול ביותר לחברות המאחסנות אתרים. במציאות, תמיד משהו משתבש. ספקי אחסון טובים ישקיעו משאבים רבים בכדי לספק נגישות מקסימאלית לאתרים המאוחסנים אצלם, כמערכות מתקדמות לכיבוי אש, מערכות קירור ובקרה אקלימית ומערכת גיבוי לאספקת חשמל בעיתות חירום, אבל אפילו אז, הם יוכלו להבטיח רק 99.99% של נגישות.

תמיכה טכנית -

 

תמיכה טכנית היא אחד הדברים שמבדילים בין חברת אחסון אתרים טובה לחברת אחסון שטומנת בחובה מפחי נפש עתידיים. אם אינכם מקבלים תמיכה ראויה בזמן סביר, האתר שלכם עלול להיות מנוטרל לזמן יקר.

חברה אשר שביעות רצון כל לקוחותיה היא בעדיפות גבוהה תספק תמיכה טכנית 24 שעות ביממה 7 ימים בשבוע ע"י איש תמיכה מקצועי ומנוסה.

אפשרויות לאחסון האתר

 

איזו סוג חבילת אחסון היא המתאימה ביותר לאתר שלכם? ברגע שהתחלתם לחפש חברה לאחסון האתר שלכם, תגלו שיש חבילות אחסון שונות במאפייניהם ובמחיריהם.

מומלץ לבחור תוכנית אשר תתאים לצרכי האחסון שלכם. אם אתם רק מתחילים באתר\בלוג קטן משלכם תוכנית אחסון משותפת הבסיסית ביותר בדרך כלל תספיק לכם.

הדרך הנפוצה ביותר לאחסן אתר הינה ע"י אחסון שיתופי. אפשרויות מתקדמות יותר הינן - אחסון האתר בשרת וירטואלי ואחסון בשרת יעודי. בארץ נהוג לחלק אחסון שיתופי לחבילות אחסון השונות בהקצאת גודל האתר המאוחסן, תעבורת הנתונים ומאפיינים נוספים.

אחסון אתרים משותף מהו?

 

אחסון משותף (shared hosting) הוא סוג האחסון הזול והפופולארי ביותר, רוב האתרים בעולם מאוחסנים בשרתי אחסון שיתופיים.

שרת אחסון שיתופי הוא שרת בו האתר שלכם מאוחסן ביחד עם עוד אתרים אחרים. אל דאגה, הגולשים שלכם לא ידעו זאת. צורת אחסון זו אידיאלית לאתרים קטנים ובינוניים בעלי כמות מבקרים מועטה עד בינונית.

אחסון אתר עם שרת וירטואלי (VPS) -

 

האתר שלכם גדל ומתפרסם והתנועה בו גודלת בהתמדה? חבילת אחסון משותף כבר לא מספקת? נראה שהגיע הזמן לשקול לשדרג את אחסון האתר שלכם לחבילה מתקדמת יותר עם שרת וירטואלי.

לפרטים נוספים על שרת וירטואלי (VPS).

שרת ייעודי -

 

שרת ייעודי או פרטי (Private Servers) הוא שרת אשר נמצא בשליטתו המלאה של הלקוח.

שרת ייעודי מומלץ במקרים של דרישות משאבי עיבוד גדולות מאוד ותעבורת נתונים גבוהה, דרישה ליציבות מערכת גבוהה, שימוש באפליקציות אשר מיועדות רק לשרת ייעודי.

אחסון מסוג זה הוא גם היקר מכולם, ובדרך כלל ישמש חברות ואתרים גדולים ומסחריים.

 

אחסון-אתרים-Hosting
שמות דומיין -

 

שם דומיין הוא בעצם שם האתר באינטרנט. השם נמצא בקדמת האתר שלנו והוא המייצג אותו. רישום דומיין ואחסון אתר הם שני שירותים נפרדים לחלוטין. רכישת חבילת אחסון לאתר לא מחייבת רישום דומיין דרך אותה חברה.

אתרי אחסון רבים יציעו לכם לקנות שם דומיין עם חשבון האחסון בחבילה אחת, שהיא הצעה נוחה מאוד. במקרה זה חשוב מאוד לוודא מראש שאם אתם מחליטים לעזוב מכל סיבה שהיא את החברה, שם הדומיין הולך אתכם. ולא עדיף לקנות ולנהל את שם הדומיין ללא קשר לחברת אחסון האתרים אצל אחד מהרשמים המוסמכים לכך.

איך לבחור חברת אחסון אתרים -

 

חברת אחסון אתרים לא מחליפים לעיתים תכופות לכן חשוב להשקיע זמן ומאמץ ולחפש חברת אחסון אתרים איכותית וגם משתלמת. מומלץ לחפש חברה בעלת מוניטין הדוגלת באמינות ושקיפות, בעלת שירות לקוחות אדיב ותמיכה טכנית זמינה בכל שעה ויום.

בכדי להקל עליכם ליקטנו רשימה של מיטב החברות בארץ ובחו"ל, כך שמה שנותר לעשות הוא להשוות וללקט את החברות אשר יענו על הדרישות שלכם. עליהן גם מומלץ לבצע בדיקה מעמיקה יותר לקראת בחירתה של חברת אחסון האתרים המתאימה ביותר בשבילכם.

 

 

אחסון אתרים - נושאים נוספים שכדאי לעיין בהם...

 

השוואת אחסון אתרים

3 גורמים עיקריים משפיעים על ההחלטה היכן כדאי לאחסן את האתר שלנו, בארץ או בחו"ל -

1. גודלו של האתר.
2. שפה.
3. חברה אן עסק.

פרטים נוספים במדריך השוואת אחסון אתרים - היכן הכי כדאי...

חברות אחסון אתרים מומלצות בארץ
מדריך חברות אחסון אתרים בארץ - החברות המובאות במדריך זה הן המומלצות ביותר מבין חברות אחסון האתרים אשר שרתי האחסון שלהן נמצאים כאן בארץ. מדריך זה מטרתו היא לא להמליץ לכם על חברת אחסון מסוימת, אלא לעזור לכם ע"י הצגת חברות אחסון מהשורה הראשונה כאן בארץ מהן תוכלו לבחור את המתאימה לכם ביותר...
חברות אחסון אתרים מומלצות בחו"ל

המדריך לחברות אחסון אתרים בחו"ל - אם אתם מחפשים חבילת אחסון לאתרכם בחברה איכותית אך זולה, חברות אחסון אתרים בחו"ל הן התשובה בשבילכם. לחברות כאן בארץ אשר מספקות תמיכה מסביב לשעון, צריך לשלם עשרות עד מאות שקלים יותר בשנה בהשוואה לחברות אחסון אתרים מהמובילות בחו"ל...