Adobe Premiere - הקדמה

 

 

על אדובי פרמייר

אדובי פרמייר (adobe premiere) היא תוכנת עריכת וידאו מהטובות והידועות בתעשייה. בעזרת אדובי פרמייר תוכלו לערוך את קבצי הוידאו שלכם לסרט מקצועי (או משפחתי), קליפ או אולי פרסומת, בעזרת שימוש בטכניקות עריכה מתקדמות כחיתוך ומיזוג קטעי וידאו, מעברי עמוד מתקדמים, תוכלו להוסיף אנימציה ואפקטים מדהימים, לבצע תיקוני צבע, לערוך פסקול לסרט, להוסיף כותרות מעוצבות ועוד.

עם פרמייר תוכלו להפוך צילום להילוך איטי, לנגטיב, לצלליות על רקע לבן, לחלק את המסך לכמה אזורים עם אפקטים שונים או לחלק אותו לסצנות נפרדות. בסצנת מרדף למשל תוכלו למקם בחלק העליון את המכונית הרודפת ובחלק התחתון את הנרדף רץ על נפשו. כמו כן לרשותכם פילטרים המדמים עדשות צילום שונות ואופציה להוסיף כיתוב על גבי הסצנות כמו שרואים בקליפים רבים ב-MTV ועוד אפשרויות עריכה רבות.

התוכנה מספקת איכות תמונה ורמת ביצועים גבוהה. הסרטים הנוצרים בפרמייר הינם מיועדים לשימוש לסרטים, לשידור טלביזיה, דיוידי, מכשירים ניידים ופורמטים לכמעט כל סוג מסך.

כיצד לעבוד עם פרמייר?

תהליך העבודה עם אדובי פרמייר כולל איסוף וסידור של חומרי הגלם, כלומר תמונות, סרטים וצילומים לא ערוכים שהייתם מעוניינים לשלב בגרסה הסופית. לרשותכם חלון עם מוניטור המאפשר לכם לצפות בחומרי הגלם ולעבור בתוכם בקלילות. בתחתית תמצאו את ה"טיים ליין", שהוא ציר הזמן עליו אתם עובדים ומבצעים חיתוכים, סידור מחדש של סצנות, פריימים וכדומה. כמו כן ציר הזמן מאפשר לכם לשלוט על משך הסרטון, כך שבמידה ואתם מעוניינים בסרטון של 30 שניות בדיוק (כמו פרסומת למשל), תוכלו לערוך אותו כך שיתאים לזמן שקבעתם.

עם פרמייר גם תוכלו להעביר בקלות פרויקטים אל ומיישומים אחרים של Adobe כ after effects ו photoshop. כמו כן תוכלו לסנכרן קבצים עם התוכנות Final Cut Pro ו- Avid Software. למשל, ניתן ליבא ערכות שנעשו באפטר אפקטס לתוך פרמייר פרו ולהציב אותן על ציר הזמן בממשק התוכנה. ניתן לבצע עריכה באפטר אפקטס, ולאחר שחוזרים לפרמייר פרו, הקליפ יעודכן באופן מיידי עם השינויים שנעשו. ניתן גם לפתוח קובצי פוטושופ ישירות מפרמייר פרו על מנת לערוך אותם בפוטושופ. וכאמור כל השינויים יעודכנו בפרימייר פרו באופן מיידי לאחר שהקובץ הערוך נשמר.

Adobe Premiere - מבט כללי על חלונות תוכנת פרמייר של אדובי

Adobe Premiere Elements -

אדובי פרמייר אלמנטס היא גרסה מצומצת ומוזלת בהרבה של פרמייר פרו אשר זמינה עבור שוק הצרכנים הביתי המשתמשים במערכת ה-Windows בלבד.

יתרונותיה: עם פרמייר אלמנט אתם תקבלו חבילת מצרים איכותיים ללא עלות גבוהה (כמה מאות שקלים בסה"כ). תוכנת עריכה זו עומדת בראש כשמדובר בפונקציונאליות, קלות שימוש ואיכות.

• עריכה מכל אמצעי קיים (DVD, מצלמת וידאו דיגטלית ואפילו טלפון סלולרי).

• אפשרויות עריכה מדויקות, בדומה לפרמייר פרו.

• אפקטים, בדומה לפרמייר פרו.

• אפשרויות תיקון לתמונה (צבע ובהירות, למשל).

• כותרות מעוצבות בעברית (הפוכה).

• יצוא ישירות ל-DVD, כולל מגוון רחב מאד של מסכי תפריט ואפשריות ליצירת פרקים בסרט

• בעלת שש פונקציות חדשות לתיקון בעיות קול. הן כוללות ליטוש קול, תפריט אוטומטי, מנקה, מסיר זמזומים ומפחית רעשים.

• תוכנה פשוטה יחסית ללימוד, אשר בנויה במיוחד לעורך הלא מקצועי.

 

המדריך המפורט על Adobe Premiere Pro יהיה מוכן בקרוב, אתכם הסליחה.

 

חזרה למעלה

נושאים קרובים מומלצים -

מדריך מקיף לעריכת וידאו עם Movie Maker.

תוכנות מומלצות להמרת קבצי וידאו.

מדריך העלאת סרטונים ליוטיוב.

 

 

נושאים נוספים שכדאי לעיין בהם:

 

מדריך עיצוב תמונות

כמה פעמים צילמתם תמונה שלא הייתם מרוצים ממנה וחשבתם לעצמכם: אילו יכולתי להעלים את הפרט הזה מהרקע או שהתמונה יצאה חשוכה מדי... בעזרת תוכנות לעיצוב תמונות תוכלו לתקן כמעט כל דבר. בעזרתן תוכלו להוסיף יופי וחיות, הן גם מאפשרות עריכה פשוטה לצד מורכבת יותר, כשיפורי גוון וצבע, מיקוד והקטנתן, הוספת אפקטים, כיתוב ועוד.

מדריך בניית אתר אינטרנט

מדריך הקמת אתר אינטרנט הינו קורס חינמי אשר מטרתו לאפשר לכם לבנות אתר תדמיתי מקצועי (ממש כמו האתר הזה) וזאת בחמישה שיעורים מקיפים בלבד. במידה ולכם עניין רב בתהליך בניית אתר, תוכלו להנות מממדריך לבניית אתר מקצועי אשר עלותו יכולה להגיע לאלפי שקלים בפניה לחברה המתמחה בבניית אתרים...

מדריך עיצוב אתרים

עיצוב אתר נכון הוא השילוב של אומנות ומענה לצרכיו של הלקוח. על מנת שנוכל להביא לקוחות ולהשאיר אותם באתר שלנו, הוא צריך להיות בעל עיצוב ייחודי, מעניין ומשרה אוירה של נוחות. לעיצוב האתר השפעה מכרעת על הגולש - עיצוב נעים לעין ומושך משפיע על ההרגשה של הגולש וגורם לו לרצות להמשיך לגלוש. וההפך, עיצוב לא נוח או לא אסטטי יגרום לגולש לרתיעה, והוא עלול להעדיף לעבור לאתר הבא.