איך לעצב לוגו

 

מדריך עיצוב לוגו

לוגו מהווה את הסמל המסחרי שלנו, הוא מסמל את האתר או את העסק ומבדל אותו ממתחרינו.
תפקידו הוא לסמל ולייצג אותנו בתודעת הציבור.

הלוגו הוא בעצם אחד מסימני ההיכר של החברה, העסק או הארגון, כאשר לחברות וגופים גדולים יותר הוא אף מהווה כלי מיתוג מרכזי.

הלוגו בד"כ יצורף לכל מוצר פרסומי או יצרני של הגוף אליו הוא שייך. הוא יופיע על כרטיסי ביקור, מכתבים, מעטפות, טפסים וחשבוניות, על המוצרים והאריזות, על שילוט, פרסומות, אתר האינטרנט, ולעיתים אף על מדי העובדים ובעצם בכל מקום בו ניתן לזהות קשר עם הארגון.

עיצוב הלוגו הוא השלב הראשון בהקמת מערך תדמיתי ושיווקי עבור כל גוף או ארגון. על הלוגו להיות ייחודי, קליט, ופשוט, ואמור להיחרט בזיכרונו של הלקוח כסימן ההיכר הבלעדי של החברה. הלוגו אמור לאפשר ללקוחות לזהות בקלות את המוצר שהם מחפשים וכך לאפשר שמירה על נאמנות למוצר ולחברה.

מחירי עיצוב לוגו הנהוגים בשוק סבירים ומתאימים כמעט לכל כיס, הם נעים בין כמה מאות בודדות של שקלים עד כמה אלפי שקלים. הדרכים ליצירת לוגו מגוונות ותלויות בעיקר בתקציב שלנו, אך מומלץ מאוד להשקיע בלוגו איכותי, מפני שהוא אחד מהמרכיבים אשר יוצרים חזות תדמיתית של החברה שלכם מול הלקוח, לוגו זול ולא מושקע עלול להשפיע לרעה על הרושם הראשוני שלקוח יקבל על החברה. ולוגו זה אמור ללוות אותנו שנים רבות ובהחלט שווה את ההשקעה.

 

טיפים לעיצוב לוגו מוצלח

 

• בעיצוב לוגו חדש מומלץ להשקיע זמן ומחשבה ולהיות פעיל בכל תהליך יצירתו. בהזמנת לוגו רצוי לשים לב לנקודות הבאות -

• לוגו איכותי הוא פשוט וקל לזכירה. קל לנו יותר לזכור ולזהות עיצוב פשוט וקליט מאשר עיצוב מורכב ומסועף.

• לוגו ייחודי שהוא גם נעים ומושך את העין הוא זה שייחרט בזיכרון לקוחותינו בקלות. לוגו ייחודי הוא גם אחד הדברים המבדילים אותך ממתחריך.

• יש להבטיח שהלוגו יראה טוב בכל גודל – קטן כגדול, כך שיוכל להתאים למגוון רב של שימושים.

• שימוש מושכל בצבעים - בחירת מספר צבעים מינימאלי ובעלי משמעות המתאימה למוצרי\אופי החברה. יודעי דבר ממליצים על מקסימום 3 צבעים קליטים ובעלי משמעות. טבלת צבעים מומלצת ומשמעותם תוכלו לפגוש בבלוג על משמעות הצבעים בלוגו - Significance Of Color In Logos, פרוט צבעים כמשפחות ותרגום סיפרתי שלהם למחשב ניתן למצוא בקטלוג פנטון - Pantone Colors.

• חשוב שהלוגו יהיה מובן גם בשחור לבן (או להכין גרסה כזו), להדפסה על טפסים, חשבוניות, פקס וכו.

• בלוגו המכיל בתוכו את שם החברה, חשוב לבחור בגופן מיוחד אשר משדר ללקוח משמעות הקשורה לעסק או לגוף.

• הלוגו אמור להשתלב ברקע ולא לגרות את העין יתר על המידה.

• לבסוף לקראת החלטה, חשובה קבלת חוות דעת מאנשים שונים כתחליף ללקוחות. לוגו טוב יהיה פשוט, ייחודי ושלא יגרום לסלידה כלשהי.

• בניית לוגו מקצועי חשוב שיעשה בעזרת תוכנת גרפיקה וקטורית שיוצרת לוגו שניתן לשנות את גודלו כרצוננו מבלי לפגוע בחדות התמונה. הידועות יותר הן אדובי אילוסטרייטור, או Freehand ו CorelDraw הישנות יותר.

 

3 סוגי לוגו

 

בחרו בדרך עיצוב המועדפת עליכם -

1 - לוגו כסמל גרפי בלבד - יצירת לוגו כסמל גרפי ייחודי אשר יאפשר ללקוחות הנתקלים בו לקשר אותו באופן אוטומטי לחברה\ארגון או האתר.

דוגמאות ללוגו גרפי כמותג של עסקים או ארגונים המזוהים עם הלוגו שלהם.
גם ללא שם החברה ליד, אנו משייכים את הלוגו אוטומטית לחברה המקושרת אליהם.

לוגו כסמל גרפי בלבד

 

2 - שם החברה כסמל הלוגו - מיתוג שם החברה\ארגון כלוגו טקסטואלי אשר מעוצב בפונטים וצבעים ייחודיים המתאימים למסרים נסתרים אשר משתלבים עם אופי החברה אותם נרצה להעביר ללקוח.

דוגמאות ללוגו מבוסס שם:

שם החברה כסמל הלוגו

 

3 - לוגו כסמל ושמו של העסק במשולב - יהצעות לוגו אלה מעוצבות כסמל גרפי ייחודי בתוספת שם החברה, כאשר שם החברה מוטמע בתוך הסמל או באחד מצדדיו וכתוב בגופן וצבע מתאימים המאפיינים אותה. השם משולב כחלק מהאלמנט הגרפי דבר שעוזר ללקוחות הנחשפים אליו להטמיע בזיכרונם גם את שם החברה.

דוגמאות ללוגו משולב:

לוגו כסמל ושמו של העסק במשולב

 

 

 

5 דרכים ליצירת לוגו חדש

 

1 - לתת למעצב מקצועי - היא הדרך המומלצת, אך גם היקרה מבין האפשרויות. לעסק בעל תוכניות שאפתניות מומלץ לגשת למקצוענים בתחום עיצוב לוגו.

2 - יצירת לוגו און-ליין - זוהי אפשרות אשר צוברת פופולריות רבה. מומלצת לאתרי אינטרנט ועסקים קטנים בעלי תקציב מוגבל.

3 - רכישת לוגו איכותי מאתר תבניות לוגו - לוגו מוכן נרכש עם זכויות הפרסום וניתן ללטשו כראות עיניכם בעזרת תוכנות עיצוב כפוטושופ.

4 - יצירת לוגו בעזרת תוכנה - בעזרת תוכנות ייעודיות לא יקרות ועם קצת עניין חוש גרפי וסבלנות הן יכולות לספק תוצאה לא רעה. במידה ואין לכם ממש עניין בעיצוב הלוגו בעצמכם, עדיף יהיה לבחור אפשרות אחרת...

5 - הזמנת לוגו דרך האתר Fiverr ב 5 דולר - היא הדרך הזולה ביותר.

 

תוכלו גם לקבל רעיונות עיצוב ללוגו ע"י הצצה באתרים להורדת תמונות ורישום בשדה החיפוש (באנגלית) את נושא הלוגו שלכם + את המילה Logo.

 

1 - הזמנת לוגו ממעצב מקצועי

מעצב מקצועי צריך לספק לכם לוגו מקצועי, נקודה. מעצב טוב יבנה לכם לוגו מקורי בעיצוב מינימליסטי קולע ובעל משמעות הקשורה לעסק ולקהל היעד שלו.

מעצב גרפי חשוב לבחור בקפידה, ישנם מעצבים טובים בשוק וישנם גם לא מעט די בינוניים. בבניית לוגו איכותי מומלץ לגשת למעצב בעל ניסיון מוכח ומוניטין. מחיר ללוגו של מעצב מקצועי יגיע לכמה אלפי שקלים ויכלול קבלת מידע מקיף על אופי החברה ומוצריה, לקוחותיה, ייחודה וכו. בהמשך הוא יציג מספר סקיצות ויחל תהליך של תיקונים ושינויים עד מוצר סופי שממנו חשוב שתהיו מרוצים.

עדיף לקבל המלצות ממישהו קרוב על מעצב לוגו טוב אך ניתן גם למצוא אתרים של מעצבים מוצלחים דרך גוגל ולבצע השוואות.

מספר קישורים למעצבי לוגו לדוגמה -

חברת עיצוב לוגו  - קארד חברת עיצוב לוגו - May Studio חברת עיצוב לוגו - Logo Design חברת עיצוב לוגו - Sigal Studio
חברת עיצוב לוגו - i mark image חברת עיצוב לוגו  - מיצוגים חברת עיצוב לוגו - Sprint  

 

2 - יצירת לוגו דרך אתר און-ליין

 

במידה ואתם מקימים אתר או עסק שבינתיים אינו חובק עולם ותקציבכם מוגבל, מומלץ בשלב הראשוני לפנות לאתרים מקצועיים המספקים עיצובי לוגו מוכנים או עם אפשרות לעריכתם.

אפשרות מצוינת אשר צוברת פופולריות רבה הינה יצירת לוגו און-ליין דרך אתרים אשר מספקים את השירות.

היתרונות הם: עלות נמוכה יחסית ואפשרות שליטה בעיצוב הלוגו שלכם על בסיס תבנית הלוגו הראשונית שניתנת לבחירתכם.

מספר אתרי עיצוב לוגו מומלצים -

 

 

3 - הזמנת לוגו מאתר תבניות לוגו

 

ישנם אתרים המציעים לוגואים מקצועיים לרכישה. דרך אתרים אלו תוכלו לבחון 'לוגואים' ממבחר גדול של אפשרויות עיצוב איכותיות ולבסוף לרכוש את התבנית המתאימה ביותר ללוגו שלכם, וזאת במחיר של רק כמה עשרות דולרים ברוב המקרים.

לאחר רכישת הלוגו כמובן תוכלו לשנות ולשפר אותו כרצונכם בעזרת תוכנות עיצוב כפוטושופ או ע"י עזרתו של מכר מקצועי.

לוגו מאתר תבניות לוגו יכול להירכש בשני אופנים:

1 - רכישת תבנית לוגו עם רישיון רגיל - משמע שאתם יכולים להשתמש בתבנית הלוגו כראות עינכם (מלבד למכור אותה לאחרים), כמו כן האתר לא יסיר אותה אצלו מהתצוגה ויאפשר ללקוחות נוספים לרכוש את רישיון השימוש בה. ז"א שהרישיון לשימוש בתבנית יהיה זמין למכירה יותר מפעם אחת ללקוחות רבים.

2 - רכישת תבנית לוגו עם רישיון בלעדיות - בעלות קצת יותר גבוהה ניתן לרכוש את התבנית כולל רישיון של בלעדיות עליה. ז"א שמזמן רכישתה, אתם תהיו בעלי הזכויות הבלעדי עליה ולקוחות אחרים כבר לא יוכלו לרכוש את תבנית זו והיא תוסר אף מהתצוגה באתר.

מספר אתרי תבניות לוגו מומלצים -

תבניות ללוגו - Logo Templates תבניות ללוגו - ToDesignIt תבניות ללוגו - Template Monster תבניות ללוגו - Entheos

 

 

4 - עיצוב לוגו באמצעות תוכנה ייעודית

 

לאלו בעלי חיידק העיצוב. רכישת תוכנת לעיצוב לוגו שהינה חצי מקצועית היא זולה יחסית ועלותה כמה עשרות דולרים בודדים.

עם קצת חוש עיצוב וסבלנות תוכלו ליצור בזמן קצר יחסית לוגו לא רע לעסק המתחיל. ממשקי תוכנות אלה ידידותיים למשתמש הפחות מקצועי ואף ישנן הדרכות שונות באתר התוכנה וביוטיוב.

היתרונות העיקריים הם עלות נמוכה משמעותית.

בהשוואה לבניית הלוגו דרך מעצב מקצועי, יש לכם שליטה מוחלטת בעיצוב הלוגו שלכם, כן ההתנסות והאתגר שכרוכים בזה. החיסרון הוא מגבלות התוכנה אשר אכן מכילה מאות תבניות לוגו ואובייקטים גרפיים ובעלת ביצועים נחמדים, אך בכל זאת בעלת מוגבלויות.

תוכנה לעיצוב לוגו - PagePlus תוכנה לעיצוב לוגו - Logo Design Studio Pro תוכנה לעיצוב לוגו - Logo Design Studio

3 תוכנות מומלצות לבניית לוגו -

1 - PagePlus x6 - היא תוכנה חצי מקצועית להוצאה לאור. התוכנה מספקת כל מה שהעסק צריך לפרסום ומיתוגו. ניתן ליצור בעזרתה לוגו מקצועי, פוסטרים, חוברות, עלונים וידיעונים ברמה גבוהה וללא צורך בניסיון עיצובי. היא כוללת גם עריכת תמונות ועיצוב מלא של טפסי pdf. עלותה גבוהה מהאחרות, אך היא התוכנה מהמובילות בקטגוריה אשר נותנת מגוון רחב של אפשרויות עריכה מתקדמות. פרטים ניתן לקבל באתר החברה PagePlus. התוכנה נמכרת בהנחה דרך אתר Amazon.

2 - Logo Design Studio Pro - היא תוכנה ייעודית לעיצוב לוגו. כמו התוכנות המקצועיות ביותר היא בעלת יכולת עיצוב וקטורית המאפשרת הגדלה והקטנת הלוגו ללא פגיעה באיכותו. היא כוללת כ 2000 תבניות לוגו לבחירה אותם יצרו גרפיקאים מקצועיים, בתוספת 6000 אובייקטים של גרפיקה וקטורית לאפשרויות עיצוב מגוונות. התוכנה כוללת טכניקות עיצוב שונות כאפשרות עיבוד צורות וטקסט בשילוב עם סימן הלוגו ואפקטים שונים כצל, 3D ועוד. פרטים נוספים ניתן לקבל באתר התוכנה Logo Design Studio Pro. לרכישה במחיר הנמוך מאתר התוכנה ניתן לבצע דרך Amazon.

3 - Logo Design Studio - היא הגרסה הזולה ביותר אך למרות זאת מאפשרת ליצור לוגו איכותי במהירות. היא כוללת כ 1500 תבניות לוגו ומעל 5000 אביזרי עיצוב גרפיים כתוספת. היא כוללת גם גופנים מקצועיים, בקרת צבע מתקדמת וכלים נוספים לשליטה בטקסט ובכל שכבה גרפית בלוגו. פרטים נוספים באתר התוכנה Logo Design Studio. רכישת התוכנה במחיר מוזל ב Amazon.
.

תמונת מסך תוכנת עיצוב לוגו - PagePlus תמונת מסך תוכנת עיצוב לוגו - Logo Design Studio Pro תמונת מסך תוכנת עיצוב לוגו - Logo Design Studio

 

5 - הזמנת לוגו דרך האתר Fiverr

 

אתר Fiverr הינו האפשרות הזולה ביותר להזמנת לוגו מעוצב. זהו אתר למתן שירותים קטנים (שהוקם ע"י יזמים ישראלים) והפך להיות נצפה ביותר ברשת. האתר מאפשר למשתמשים להציע שירותים שונים במחיר של 5 דולר בלבד.

דרך האתר מציעים המשתמשים את יכולתם וכישוריהם בנושאים מכל סוג ומתוכם ישנם גם הצעות עיצוב ללוגו בעלות של 5 דולר בלבד. לאלה שרוצים לנסות את השירות מומלץ להשוות בין המעצבים השונים, ומעבר לאינטואיציה, לתת גם עדיפות לנותני השירות בעלי מספר הגדול ביותר של תגובות איכותיות חיוביות. סיכוי לא רע שייתן תמורה מלאה, מקסימום ההפסד הוא 2 כוסות קפה הפוך...

לאתר Fiverr.

 

פאשלות ביצירת לוגו יכולות לקרות. כתבה נחמדה ב Ynet על לוגואים בעלי הקשר בעייתי.

 

בהצלחה...

למדריך עיצוב תמונות מקיף.

חזרה למעלה

מדריך הטמעת לוגו באתר מסביר איך להוסיף את הלוגו לאתר בעזרת דרימוויבר.

למדריך ההכנות לבניית אתר - אפיון האתר.

תמונות להורדה - מדריך מקיף.

לכל המדריכים.