עיצוב תמונות

 

 

כמה פעמים צילמתם תמונה שלא לגמרי הייתם מרוצים ממנה וחשבתם לעצמכם למשל: “אילו יכולתי להעלים את הפרט הזה מהרקע, התמונה הייתה מושלמת...", או שהתמונה יצאה חשוכה מדי..., אין בה מספיק צבע... או שהיא חסרת חיים... נשמע מוכר נכון?

בעזרת תוכנות לעיצוב תמונות ניתן לתקן כמעט הכל. הן מאפשרות הוספת יופי וחיות, עם אפשרויות עריכה פשוטות לצד מורכבות יותר, כשיפורי גוון וצבע, מיקוד והקטנתן, הוספת אפקטים, כיתוב ועוד.

 

 

 

3 תוכנות עיצוב תמונות המומלצות ביותר בתחומן:

תוכנות עיצוב רבות ישנן בשוק, נלמד כאן על 3 תוכנות אשר נותנות רמה שונה של עריכת תמונות וכל אחת מהן היא מהידועות בקבוצתה. הקליקו על שם התוכנה למדריך מקיף עליה.

 

פוטושופ - היום כל הצלמים, גם המקצועיים ביותר נעזרים בתוכנות מקצועיות לשיפור התמונות שלהם. רבים יסכימו ש Photoshop היא התוכנה מספר אחת לעריכה ועיצוב תמונות מקצועי.

+ Lightroom - תוכנת 'Adobe Photoshop Lightroom' היא תוכנה לניהול ועריכת תמונות המיועדת לצלמים. התוכנה פותחה להיות כלי לניהול ועריכת תמונות בעיקר לצלמים מקצועיים אך אפשרית גם לצלמים חובבים. היא ידידותית יותר בהשוואה לפוטושופ אבל בעלת יכולות גבוהות ומסוגלת לעשות נפלאות גם לתמונה בינונית (סקירה מקיפה).

Picasa - פיקסה היא תוכנת סידור ועריכת תמונות של גוגל.

פיקסה מציגה את התמונות והסרטונים במחשב לפי נושאים ותאריכים באופן בו תוכלו למצוא כל תמונה במחשב במהירות ובקלות רבה.

בעזרת יכולות העיצוב של פיקסה, אתם יכולים לערוך את תמונותיכם כצלמים מקצועיים, וזאת בפשטות רבה.

פיקסה היא גם התוכנה המומלצת ביותר להקטנת גודל התמונות למשלוח במייל. בכדי להביא את התמונות לרזולוציה המתאימה למשלוח במייל. הפעולה מתבצעת בקלות רבה גם על מספר תמונות במקביל.

עם אלבום התמונות המקוון Picasa Web Albums תוכלו לשתף את התמונות שלכם עם הקרובים אליכם ע"י העלתם לרשת בקלות רבה מכל נקודה בעולם בעלת חיבור לאינטרנט.

 

תוכנת צייר - תוכנת צייר היא תוכנה לציור ועריכה בסיסית של תמונות אשר נמצאת בכל גרסאות מערכות ההפעלה windows (חלונות) של מייקרוסופט.

יתרונה הגדול של תוכנת הצייר הוא בתפעול קל ונגישות לביצוע פעולות עריכה פשוטות לתמונות כסיבוב, שינוי גודל, חיתוך חלקים מתמונה, שכפול או מחיקת אוביקט, הוספת טקסט, אפשרות שמירת תמונה בפורמטים שונים, העתקת מסך המחשב לתמונה ועוד.

 

 

עיצוב תמונות - מספר מדריכים מקיפים

 

איך לעצב לוגו - לוגו מהווה את הסמל המסחרי שלנו - הוא מסמל את האתר או את העסק ומבדל אותנו מהמתחרים. תפקידו העיקרי הוא לסמל ולייצג את בעל העסק או החברה בתודעת הציבור. במדריך תמצאו טיפים לעיצוב לוגו מוצלח, 3 סוגי הלוגו הנפוצים ו 4 הדרכים האפשריות ליצירת לוגו חדש.

יצירת קולאז' תמונות - המדריך ליצירת קולאז' תמונות מרהיב עם תוכנת פיקסה.

תמונות להורדה בחינם - רשימת האתרים המומלצים ביותר להורדת תמונות בחינם ועל אתרי הורדת תמונות המובילים ברשת.

אלבום תמונות דיגיטלי - הקדמה למדריכים וסקירות מקיפות על אלבומי תמונות דיגיטלים הפופולרים בארץ ובעולם - כ Flickr, Picasa Web Albums, לופה ועוד.

• מדריך ליצירת מצגת תמונות - מדריך יצירת מצגת תמונות בעזרת תוכנת פיקסה יהיה מוכן בקרוב...
אך מצגת תמונות איכותית בשילוב וידאו תוכלו גם ליצור עם Windows Movie Maker ו Power Point של מייקרוסופט, או ליצירת מצגת תמונות פשוטה תוכלו גם להיעזר ב Freemake Video Convetor.

נושאים נוספים שכדאי לעיין בהם:

 

תוכנות מומלצות לעריכת וידאו

אלה שחיידק העריכה טבוע בהם, יכולים כיום להנות מתוכנות עריכת וידאו איכותיות שעלותן אינה גבוהה יחסית ליכולות המקצועיות שהן מספקות. בעזרתן ניתן לערוך ולהפיק סרטי וידאו אותם תוכלו להציג בסיפוק רב למשפחה ולחברים הקרובים.

מדריך בניית אתר אינטרנט

מדריך הקמת אתר אינטרנט הינו קורס חינמי אשר מטרתו לאפשר לכם לבנות אתר תדמיתי מקצועי (ממש כמו האתר הזה) וזאת בחמישה שיעורים מקיפים בלבד. במידה ולכם עניין רב בתהליך בניית אתר, תוכלו להנות מממדריך לבניית אתר מקצועי אשר עלותו יכולה להגיע לאלפי שקלים בפניה לחברה המתמחה בבניית אתרים...

מדריך עיצוב אתרים

לעיצוב האתר השפעה מכרעת על הגולש - עיצוב נעים לעין ומושך משפיע על ההרגשה של הגולש וגורם לו לרצות להמשיך לגלוש. וההפך, עיצוב לא נוח או לא אסטטי יגרום לגולש לרתיעה, והוא עלול להעדיף לעבור לאתר הבא.