כלים שימושיים לבניית האתר

 

 

גלריית תמונות - Photo Gallery

 

לתמונות באתר חשיבות רבה, הן תורמות להמחשת תוכנו של האתר, מוסיפות עניין ונותנות חוויתגלריית תמונות - Photo Gallery משתמש איכותית למבקרים בו. הדרך הטובה ביותר להצגת קבוצה של תמונות הקשורות בנושאן הינה באמצעות גלריית תמונות.

 

» הקמת גלריית תמונות לאתר - המדריך המקיף.

 

 

גוגל אדוורדס - Google AdWords

 

גוגל הוא מנוע החיפוש הפופולארי ביותר בישראל ובעולם ובעל נפח החיפושים הגבוה ביותר ברשת.

גוגל אדוורדס (AdWords) הוא שירות של הצבת מודעות פרסום ממומנות בעמודים הראשונים בגוגל, מטרתן לתת חשיפה רבה לאתרים ודפי נחיתה אשר אינם מופיעים באופן טבעי בעמודים הראשונים, שהם הנצפים ביותר בתוצאות החיפוש בגוגל.גוגל אדוורדס - Google AdWords

יתרונה העיקרי - התשלום עבור הפרסום הוא לפי קליק, כלומר המפרסם משלם רק עבור משתמשים שלחצו בפועל על המודעה שלו, ולא לפי מספר הפעמים בהם היא הוצגה.

 

» גוגל אדוורדס - למדריך המקיף.

 

 

 

Google Analytics

 

גוגל אנליטיקס (Google Analytics) היא מערכת הסטטיסטיקה של גוגל לאתר האינטרנט והיא כיום אחד הכלים הפופולארים ביותר לניתוח תנועת המבקרים באתר.

דרך גוגל אנליטיקס ניתן לקבל אינפורמציה מקיפה על האתר כחלק מתהליך שיפורו וקידומו באינטרנט. המערכת מאפשרת למנהלי האתר ובעליו לקבל נתונים חשובים לבחינת התפתחות שלבי קידומו, וכך לבצע באתר שינויים בהתאם לנתונים המתקבלים.

גוגל אנליטיקס - Google Analytics

גוגל אנליטיקס, מאפשר לבעלי אתרים לבחון מהם הדפים הנצפים ביותר באתר ומהם הכי פחות, מספר הגולשים הנכנסים לאתר ומקורותיהם (כמה מהם הגיעו דרך מנועי חיפוש, רשתות חברתיות, דרך קישורים, באופן ישיר, מהיכן בארץ ובעולם ועוד), זמן שהיית הגולשים בעמודים השונים, כמה נטשו עמוד מסוים בסיום הצפייה בו וכמה גולשים שבים אל האתר. גוגל אנליטיקס מאפשר גם ניתוח של מילות מפתח, כבדיקה של המילים וביטויים דרכם אנשים מגיעים לאתר, אילו הדפים הכי נצפים, מהם דפי הנחיתה ומהם דפי היציאה העיקריים באתר, מהו אחוז הגולשים ממכשירי מובייל ואייפד, מהם הדפדפנים בשימוש ועוד אינפורמציה רבה אשר כוללת גרפים המאפשרים בדיקת מגמות של עליה, ירידה או דריכה במקום אשר מקלים על בעל האתר להחליט כיצד להתייעל ולהגיע להחלטה מה אפשר לעשות על מנת לשפר בתהליך ביצוע אופטימיזציה לאתר.

 

» גוגל אנליטיקס - למדריך המקיף.

 

תמונות מקצועיות לאתר

 

תמונות הן מהדברים הראשונים אשר נקלטים בעיני הגולשים בהגיעם לאתר ולכן יש להן השפעה רבה על הרושם הראשוני שלו.מדריך תמונות מקצועיות להורדה

במידה ואתם משקיעים בבניית אתר איכותי, או מחפשים תמונה לפרסום בפלייר או לקישוט הזמנה, השימוש בתמונות חובבניות עלולה לפגוע במאמצכם...

 

» תמונות מקצועיות להורדה - המדריך המקיף.

 

 

טמפלטים לאתרים - Website Templates

 

ללא ניסיון רב בבניית אתרים, העבודה על אתר המעוצב במקצועיות מאפס, עלול לקחת חודשים לא מעטים. בנוסף לזאת, סביר להניח שללא ניסיון בתחום יהיה קשה להגיע לרמה של אנשים שהמקצוע שלהם הוא לעצב אתרים.

טמפלט לאתר - Website Templates

תבניות עיצוב מקצועיות לאתרים עולות עשרות דולרים בודדים וחוסכות זמן וכסף רב בבניית האתר, מאחר והאנשים שבונים תבניות אלה הם מקצוענים ובעלי יכולת וניסיון רב בבנייה ועיצוב אתרים...

 

» טמפלט לאתר - למדריך המקיף.

 

 

כלי מנהל האתרים - Google Webmaster Tools

 

הוספת האתר לכלי מנהלי האתרים של גוגל זה אחד הדברים החשובים ביותר לעשות לאחר סיום בניית האתר. הכלי משמש כנתיב התקשורת עם גוגל ומציג מידע רב ושימושי מאוד על האתר.

סרטון רקע על כלי מנהל האתרים של גוגל - (1:09 דקות - תרגום עברית)

מדריך כלי מנהלי האתרים של גוגל - Google Webmaster Tools

 

Google Webmaster Tools - מדריכים ומידע נוסף

 

• מדריך הוספת האתר שלכם לכלי מנהלי האתרים.

• מרכז מידע על שירות כלי מנהלי האתרים ותהליך הרישום אליו (מתוך העמוד הרישמי של גוגל בעברית).

הנחיות חשובות לבעלי אתר לעבודה מול גוגל - מתוך העמוד הרישמי של גוגל בעברית.

השימוש בכלי מנהלי האתרים - פירוט כל הכלים השונים הנמצאים בכלי מנהלי האתרים.

• הנחיות כיצד לוודא שגוגל "יודעת" על קיום האתר שלכם.

המלצות בביצוע אופטימיזציה לקידום האתר שלכם בגוגל.

 

 

אדובי דרימוויבר - Dreamweaver

 

דרימוויבר היא תוכנה המיועדת ליצירה ועריכה של דפי ואתרי אינטרנט. היא תוכנת בניית אתרי html הפופולארית והשימושית ביותר כיום.

 

מדריך דרימוויבר - Dreamweaver

התוכנה הינה בעלת ממשק עבודה נוח אך מקצועי. היא בעלת כלים יעודים להוספת תמונות, טבלאות, טפסים ועוד לתצוגת האתר, ועיצובם באופן מלא לתוצאה הרצויה ביותר.

לדרימוויבר יכולות רבות ומתקדמות אך היא גם נוחה וידידותית למשתמש - היא אמנם מאפשרת עבודה מול קוד האתר באופן ידני, אך גדולתה היא ביכולת עיצוב האתר דרך הממשק הגרפי שלה ללא שימוש בקוד ועם יכולת תרגום הפעולות בממשק הגרפי לקוד באופן אוטומאטי.

 

» dreamweaver - המדריך המקיף.

 

Robots.txt

 

ישנם מקרים בהם לא מעוניינים שמנוע החיפוש יסרוק דף מסוים באתר, במידה ואתם רוצים למנוע ממנועי החיפוש להיכנס ולסרוק לדף מסויים אצלכם באתר, robots.txt הינו הקובץ המיועד לזה.

הקובץ robots.txt מנתב את מנועי החיפוש ומנחה אותם לאלו תיקיות או קבצים עליהם להימנע מלהיכנס. כאשר מנוע החיפוש סורק את האתר שלכם, הוא בודק קודם את ההנחיות המצויות בקובץ הזה.

 

» robots.txt - למדריך מקיף.