המדריך לעיצוב אתרים

 

 

אתרי אינטרנט הפכו לכרטיסי הביקור הזמינים ביותר בעולם העסקים. מדי יום גולשים רבבות לקוחות פוטנציאלים באינטרנט, ועל תחום מסוים מתחרים עשרות אתרים על גולשים שמחפשים שירותים או מוצרים עליו.
על מנת שנוכל להביא לקוחות ולהשאיר אותם באתר שלנו, הוא צריך להיות בעל עיצוב ייחודי, מעניין ומשרה אוירה של נוחות.

 

 

 

עיצוב אתרים מקצועי איך?

עיצוב אתר נכון הוא השילוב של אומנות ומענה לצרכיו של הלקוח (כקבלת מידע, או כרכישת מוצרים).
לעיצוב אתר השפעה מכרעת על הגולש - עיצוב נעים לעין ומושך משפיע על ההרגשה של הגולש וגורם לו לרצות להמשיך ולעיין באתר. וההפך, עיצוב לא נוח או לא אסטטי יגרום לגולש לרתיעה, והוא עלול להעדיף לעבור לאתר הבא.
הגעה לאתר חדש הוא כמו כפגישה ראשונה - הרושם הראשוני הוא חשוב ביותר. עיצוב האתר הוא בעצם הדבר הראשון אליו הגולש נחשף בהגיעו לאתר חדש.
למשל, אם העיצוב של האתר מיושן או לא מושקע, הרבה גולשים יקבלו רושם שהאתר לא עדכני או שיקשה עליהם לתת אמון בתוכנו.

עיצוב אתרים מקצועי משדר הרבה דברים שנקלטים בתת המודע או במודע של הגולש, עיצוב אתר מקצועי צריך לשדר נוחות ולעורר סקרנות ועניין.

 

בניית אתרים

3 מרכיבים לבניית אתר

 

מעשית, בתהליך בניית אתר נדרשת מאיתנו שלושה מרכיבים או יכולות שונות:

המרכיב הטכני והתוכנתי - מצריך ידע בבניית אתר בעזרת תוכנת בניית אתרים (כתוכנת Dreamweaver) וקידום אתרים.

חוש עיצוב ויכולת עבודה עם תוכנות ייעודיות - מצריך קצת חוש אומנותי וידע בעיצוב בעזרת תוכנות לעיצוב תמונות.

תוכן מנוסח היטב - מצריך יכולת כתיבה וניסוח (לא חייבים להיות סופרים או משוררים...).
חשוב להיות בעל ידע בתחום עליו אתם כותבים.

 

עזרים נוספים לעיצוב ובניית אתר איכותי -

 

אפיון האתר:

ההכנות לבניית האתר הם שלב חשוב ביותר ורצינות ביצועם תשפיע מאוד על התוצאה הסופית שלו.
זהו בעצם שלב התכנון, וכמו בכל פרויקט, תכנון לקוי או לא רציני יכולים להקשות על תהליך הבנייה ואף לפגום בתוצאה הסופית שלו... (למדריך אפיון האתר)

כתיבת תוכן האתר:

לתוכן השפעה מכריעה על איכות האתר, אך מצד שני לרוב זוהי מטלה לא קלה שלא תמיד ששים לבצעה. תוכן איכותי מאפשר לקוראים להבין ולהפנים את המידע, והוא, הוא המרכיב העיקרי בביצוע המכירה. חשיבותו רבה מאוד, לכן חשוב להקדיש לו זמן וצומת לב רבה. (למדריך כתיבת תוכן לאתר)

תבניות עיצוב לאתר - טמפלטים:

ללא ניסיון רב בבניית אתרים, העבודה על אתר המעוצב במקצועיות מאפס, עלול לקחת חודשים לא מעטים. ובנוסף לזאת, סביר להניח שלא נצליח להגיע לרמה של אנשים שהמקצוע שלהם הוא לעצב אתרים. תבניות עיצוב מקצועיות לאתרים עולות עשרות דולרים בודדים וחוסכות לנו זמן וכסף רב באם החלטנו לבנות אתר אינטרנט בעצמנו. שכן האנשים שבונים תבניות אלה הם מקצוענים ובעלי יכולת וניסיון רב בבנייה ועיצוב אתרים... (למדריך טמפלטים לאתר)

תוכנה לבניית אתרים כ Dreamweaver:

dreamweaver היא תוכנה ליצירה ועריכה של דפי ואתרי אינטרנט הפופולארית והשימושית ביותר כיום. לדרימוויבר יכולות רבות ומתקדמות אך היא גם נוחה וידידותית למשתמש - היא מאפשרת עבודה מול קוד האתר באופן ידני, אך גדולתה היא ביכולת עיצוב האתר דרך הממשק הגרפי שלה ללא שימוש בקוד, עם יכולת תרגום הפעולות בממשק הגרפי לקוד באופן אוטומאטי. (למדריך Dreamweaver)

תמונות איכותיות לאתר:

תמונות הן מהדברים הראשונים אשר נקלטים בעיני הגולשים בהגיעם לאתר ומשפיעים על הרושם הראשוני שם מקבלים. במידה ואתם משקיעים בבניית אתר איכותי, הטמעת תמונות חובבניות בו עלולה לפגוע במאמצכם... (למדריך הורדת תמונות)

תוכנות לעיצוב תמונות:

בעזרת תוכנות לעיצוב תמונות ניתן לתקן כמעט הכל. הן מאפשרות הוספת יופי וחיות, עם אפשרויות עריכה פשוטות לצד מורכבות יותר, כשיפורי גוון וצבע, מיקוד והקטנתן, הוספת אפקטים, כיתוב ועוד. להלן מדריכים על 3 תוכנות אשר מביאות רמה שונה של עריכת תמונות וכל אחת מהן היא מהטובות בקבוצתה. (למדריך עיצוב תמונות)

ביצוע אופטימיזציה והטמעת מילות מפתח באתר:

אתם משקיעים ומקימים אתר לתפארת, עתה עולה השאלה איך אנשים יגיעו אליו? איך ידעו שהוא קיים?
מיקום טוב בתוצאות החיפוש של גוגל במילים הקשורות לנושא האתר שלכם היא הדרך העדיפה להבאת גולשים רבים באופן רציף לאתר ללא השקעה כספית גבוהה לאורך זמן
. (למדריך SEO)

 

למדריך המקיף להקמת אתר אינטרנט.

 

לא רק על עיצוב האתר... נקודה למחשבה על אתר שיווקי מצליח...

נושאים קשורים נוספים שכדאי לעיין בהם...

 

מדריך רישום דומיין

בחירת שם דומיין ורישומו הוא השלב הראשון בהקמת אתר אינטרנט, לעיתים עוד לפני שאנו יודעים איך האתר יראה. הדומיין הוא שם ייחודי של אתר ברשת האינטרנט אשר מבדיל אותו משאר האתרים. דומיין בנוי מצירוף של אותיות ומספרים שבאים אחרי ה - www, ונרכש דרך חברות המוסמכות לכך ע"י אנשים פרטיים, עסקים, חברות או ארגונים במטרה להקים אתר אינטרנט.

מדריך אחסון אתרים

מדריך זה מאגד את חברות אחסון האתרים המומלצות ביותר בארץ ובחו"ל, בכדי לתת לכם תמונה כוללת וברורה על שירותי אחסון אתרים דרך חברות שהן מהמובילות בשוק. אחסון אתרים הינו עסק גדול מאד ברחבי העולם, והתחרות בו רבה. חברות רבות מספקות שירותי אחסון אתרים מצוינים, וחלקן פחות... כשאתם בוחרים שרותי אחסון אתרים, כדאי שתהיה לכם הבנה בסיסית בנושא.

מדריך בניית אתר אינטרנט

מדריך הקמת אתר אינטרנט הינו קורס חינמי אשר מטרתו לאפשר לכם לבנות אתר תדמיתי מקצועי (ממש כמו האתר הזה) וזאת בחמישה שיעורים מקיפים בלבד. במידה ולכם עניין רב בתהליך בניית אתר, כל שעליכם לעשות הוא לעקוב ולבצע את הנחיות המדריך לפי הסדר עד שבסוף התהליך תוכלו להנות מאתר מקצועי אשר עלותו יכולה להגיע לאלפי שקלים בפניה לחברה המתמחה בבניית אתרים.