Flickr

 

 

 

הרבה אנשים בארץ שמעו על פליקר אך נראה שאנשים רבים אף יותר עדיין לא נחשפו לשירות אחסון התמונות הפופולרי הזה.

flickr הוא שירות אינטרנטי חינמי לאחסון ושיתוף תמונות וסרטונים ברשת השייך לחברת האינטרנט "Yahoo". בפליקר תוכלו ליצור גלריית תמונות אישית ע"י העלאת תמונות וסרטונים בכמות מוגבלת (בחשבון חינמי) או בכמות בלתי מוגבלת בנפח תעבורת רשת גבוה בתשלום חודשי נמוך (לבעלי חשבון פרו).

בפליקר תוכלו לארגן את התמונות בתיקיות לפי נושאים, לשמור את נתוני המיקום בו צולמה התמונה, ולתת כותרת או הסבר לקבוצת תמונות.

דרך פליקר תוכלו להעלות תמונות בקלות לחשבון הפייסבוק והטויטר שלכם. במידה ויש לכם אתר או בלוג של וורדפרס או בלוגר תוכלו להטמיע בו בקלות מצגת תמונות מחשבון הפליקר שלכם.

אתם יכולים להעלות בחינם עד 300 מגה (בחודש) של תמונות ו 2 סרטי וידאו לחשבון הפליקר שלכם בקלות רבה במגוון דרכים: דרך האינטרנט, דרך הטלפון או מהמחשב עצמו. בתשלום של בסה"כ 1.87$ לחודש תוכלו לקבל אף מקום אחסון בלתי מוגבל להעלאת תמונות וסרטים ואף יכולת להעלות ולצפות וידאו באיכות HD.

כאמור עם פליקר ניתן לאחסן תמונות רבות על שרתי החברה עם אפשרות לשיתוף המשפחה וחברים דרך לינק בלבד שישלח אליהם למייל. דרך חשבון פליקר תוכלו לבחור מי יוכל לראות את התמונות שלכם.

המלצה לבעלי חשבון חינם של 300MB - במידה ואתם רוצים להעלות הרבה מאוד תמונות, מומלץ להקטין (בעזרת פיקסה או תוכנת הצייר) את התמונות לפני העלתם לחשבון.

 

תכונות עיקריות

העלאת התמונות - יכולה להתבצע דרך האתר, הטלפון הנייד, בדוא"ל או דרך אפליקציה ייעודית על שולחן העבודה כתוכנות לניהול תמונות ( Picasa,Windows Live Gallery, iPhoto). סידור וקטלוג התמונות על פי מקבצים, תגיות, קבוצות חברים (שיתופי) ואוספים

שיתוף התמונות - אפשרי דרך הדוא"ל ורשתות חברתיות (פייסבוק, טוויטר). קל למצוא חברים המשתמשים בפליקר ע"י חיפוש לפי שם, כתובת דוא"ל, ייבוא כתובות מחשבון הדוא"ל,רשתות חברתיות או להזמין חבר.

אפשר להעלות תמונות ישירות לבלוג האישי או לאתר אינטרנט גם בצורת מצגת תמונות.

מתן הרשאות גישה - אפשרויות ניהול פרטיות. הגדרת אלבום/תמונות/סרטונים כפרטיים עבור בעל לבעל החשבון בלבד, למשפחה, לחברים או לכל קבוצת אנשים אותם המשתמש רוצה להגדיר כקבוצה כמו חברים לטיול, לכיתה, לעבודה, חשיפתן למשתמשי פליקר אחרים או חשיפתן לעיני כל.

ניהול גלריית תמונות וסרטונים - את התמונות ניתן לתייג, להוסיף הסברים, לבחור תמונות מועדפות אליהן תהיה גישה מהירה. החברים הצופים בתמונות דרך השיתוף יכולים להגיב ולהצביע על תמונות המועדפות עליהם.

קבוצות - מיליוני קבוצות קיימות בפליקר, כך שכל אחד יכול לחבור לקבוצה כרצונו או ליצור קבוצה חדשה בעצמו. כל אחד יכול ליצור גלריה של תמונות מאירוע כלשהו, טיול, תופעת טבע מרשימה או כל אוסף תמונות אשר יכול להעשיר את חווית המשתמשים ולשתף אותה.

נחלת הכלל - אוסף של תמונות מהעבר וההווה מתוך ארכיוני תמונות של מוסדות מכובדים וגדולים ממדינות רבות פותח בפני כל החפץ בכך צוהר אין סופי כמעט של עולמות מצולמים.

מעקב - אחר מספר הצפיות בתמונות.

הבלוג של פליקר - עידכונים יומיומיים על כל החדש בפליקר.

גן האפליקציות - לפליקר יש ממשק תכנות יישומים פתוח למתכנתים אשר נותן להם במה לפתח

אפליקציות שימושיות לשימושים השונים שיכולים לעזור למשתמשי פליקר.

 

 

 

 

לאתר Flickr.

מדריך מקיף על Flickr בקרוב.

 

 

 

נושאים נוספים שכדאי לעיין בהם:

 

מדריך לופה

מחפשים רעיון למתנה מקורית למישהו קרוב לכם? באתר לופה תוכלו למצוא את כל מה שצריך ליצירת אלבומי תמונות מותאמים אישית, לוחות שנה, או גלויות ממאגר התמונות האישיות. תהליך עיצוב האלבום (או לוח השנה) הוא בשליטתכם המלאה ואף מתבצע על ידכם בעזרת תוכנה ידידותית הניתנת להורדה ולשימוש בחינם מהאתר.

מדריך אלבום תמונות דיגיטלי

אלבום התמונות הדיגיטלי הוא אלבום התמונות של היום. למרות שאין כמו אלבום התמונות הרגיל והמוחשי שאיתו גדלנו, אלבום תמונות דיגיטלי הוא פתרון שקל להתאהב בו. הוא נוח לשימוש, זול, אינו מצריך השקעה רבה, ניתן לערוך ולסדר בו תמונות בקלות, ומאפשר לכל מכרינו להתענג על אלבום התמונות שלנו מביתם.

מדריך Picasa Web Albums

אם אתם מחפשים דרך קלה לשתף את אלבומי התמונות שלכם באינטרנט, שירות שיתוף התמונות Picasa Web Albums של גוגל היא הדרך המומלצת ביותר. Picasa Web Albums הוא אלבום תמונות דיגיטלי מקוון וחינמי אשר מאפשר אחסון ושיתוף התמונות שלכם ע"י העלתם בקלות לרשת.