מדריך Picasa Web Albums

 


מחפשים דרך קלה לשתף את אלבומי התמונות שלכם מהמצלמה (ומהמחשב) באינטרנט? שירות שיתוף התמונות Picasa Web Albums של גוגל היא הדרך המומלצת ביותר.

Picasa Web Albums (אלבומי הרשת של פיקסה) זהו אלבום תמונות דיגיטלי מקוון וחינמי המאפשר אחסון ושיתוף התמונות שלכם ע"י העלתם בקלות לרשת. אלבומי פיקסה מאפשרים לכם לשתף את קרוביכם באלבומים שהעלתם לרשת וכל זאת לפי הנחיות שלכם, מיהם האנשים אשר יוכלו לצפות באלבומי התמונות ברשת ואיך הם יוצגו.

 

למדריך Picasa Web Albums המקיף.

 

יתרונות אלבומי פיקסה -

שיתוף מהיר של האנשים הקרובים בתמונות שלכם מכל מקום בעולם - פשוט שילחו את לינק עמוד התמונות שלכם באימייל ואפשרו לקרובים אליכם לראות את התמונות אותם העלתם לאותו עמוד.

Picasa Web Albums מספקת אחסון חופשי של 1GB ! כך שניתן להעלות מאות תמונות בקלי קלות ובחינם.
(גודל כל תמונה תלוי במצלמה הדיגיטלית שלכם, ככל שהתמונה כבדה יותר, כך היא תתפוס יותר מקום אחסון. לחיסכון במקום אחסון מומלץ להעזר ב 'כלי הקטנת תמונות' בפיקסה, דרכו תוכלו להקטין בקלות רבה את גודלם של התמונות שלכם לפני העלאתם לרשת. העלאת התמונות שלכם לרשת תחסוך מכם שליחת מייל תמונות "כבד" לכל מכיריכם).

Picasa Web Albums מאפשרת לכם מקור נוסף לגיבוי התמונות שלכם מהמחשב או מהמצלמה כאשר הן מועלות לרשת.

ארגון התמונות והצגתן - התמונות באתר מסודרות לפי קבוצות של אלבומים. באפשרותכם ליצור לתמונות הערות, לערוך כותרות, ולארגן את סדר התמונות בתוך האלבומים. איכות התמונות המוצגות באלבומים האינטרנטיים הן כאיכות של התמונות הנמצאות על המחשב.

אפשרויות מתקדמות - ניתן לערוך את האלבום בדרכים רבות, לסדר את התמונות על פי שם או תאריך, למחוק תמונות מיותרות או להעתיק תמונה מאלבום אחד לאלבום שני. תוכלו להוסיף כיתוב לכל תמונה ואף לייצר תגיות אשר דרכם הצופים יוכלו לחפש בקלות תמונות לפי הנושא שלהן.

מיקום גיאוגרפי - בשיתוף עם גוגל Maps תוכלו למקם תמונות במיקום במפה בהן הן צולמו. למשל אם טיילתם בדרום אמריקה, תוכלו למשל לצרף מפה עם המיקום של עיר בבוליביה בה הייתם לצד התמונות שצולמו שם.

ידידותי לצופה - הצפייה באלבום התמונות מתבצעת ע"י מעבר מהיר בין התמונות בעזרת מקשי חיצים באלבום עצמו. כמו כן, עמיתיכם יוכלו לצפות בתמונות בתצורת מצגת אשר בה התמונות מתחלפות באופן אוטומטי, כאשר אתם קובעים את מספר השניות שכל תמונה תוצג. כל שנשאר לצופה זה להתרווח על כיסאו ולצפות באלבומכם בהנאה מרובה.

 

עמוד לדוגמה:
https://picasaweb.google.com (הקישור הוא מהאתר - www.teaching-computers.co.il)

הרישום לשירות הוא מהיר ופשוט וההעלאה מתבצעת בקלות רבה ב 2 דרכים:
1 - העלאה מחשבון
Picasa Web Albums באינטרנט - ע"י הקלקה על לחצן Upload.
2 - העלאה מתוכנת
Picasa במחשב שלנו - ע"י הקלקה על לחצן "שתף" (Share).

 

המדריך המקיף ל Picasa Web Albums

הכנות בתוכנת פיקסה (מומלץ) -

1 - יצירת אלבום בתוכנת פיקסה.

2 - הוספת תמונות לאלבום בתוכנת פיקסה.

אלבומי פיקסה/גוגל (Picasa Web Albums) -

3 - יצירת חשבון והעלאת התמונות ל Picasa Web Albums.

4 - יבוא תמונות מ Picasa Web Albums.

 

דוגמא לעמוד באתר -

Picasa Web Albums מדריך

 


לאתר Picasa Web Albums.חזרה למעלה

 

חזרה למדריך פיקסה המקיף.

 

 

 

על אלבומי תמונות מומלצים נוספים:

לופה

מחפשים רעיון למתנה מקורית למישהו קרוב לכם? באתר לופה תוכלו למצוא את כל מה שצריך ליצירת אלבומי תמונות מותאמים אישית, לוחות שנה, או גלויות ממאגר התמונות האישיות. תהליך עיצוב האלבום (או לוח השנה) הוא בשליטתכם המלאה ואף מתבצע על ידכם בעזרת תוכנה ידידותית הניתנת להורדה ולשימוש בחינם מהאתר.

אלבום תמונות דיגיטלי

אלבום התמונות הדיגיטלי הוא אלבום התמונות של היום. למרות שאין כמו אלבום התמונות הרגיל והמוחשי שאיתו גדלנו, אלבום תמונות דיגיטלי הוא פתרון שקל להתאהב בו. הוא נוח לשימוש, זול, אינו מצריך השקעה רבה, ניתן לערוך ולסדר בו תמונות בקלות, ומאפשר לכל מכרינו להתענג על אלבום התמונות שלנו מביתם.

Flickr

הוא שירות אינטרנטי חינמי לאחסון ושיתוף תמונות וסרטונים ברשת השייך לחברת האינטרנט Yahoo. בפליקר תוכלו ליצור גלריית תמונות אישית ע"י העלאת תמונות וסרטונים בכמות מוגבלת (בחשבון חינמי) או בכמות בלתי מוגבלת בנפח תעבורת רשת גבוה בתשלום חודשי נמוך (לבעלי חשבון פרו).

 

 

 

 

צעצועים לילדים Fotolia